CZĘŚĆ 3: Która firma windykacyjna jest najlepsza, jak wybrać firmę windykacyjną?! - Blog o windykacji - Firma Windykacyjna Kraków - firma windykacyjna, windykacja kraków, firma windykacyjna Kraków, wierzytelności Kraków, odzyskiwanie długów, skuteczna windykacja, wykup mieszkań Kraków, zamiana mieszkań Kraków, oddłużanie mieszkań Kraków, skup mieszkań Kraków

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZĘŚĆ 3: Która firma windykacyjna jest najlepsza, jak wybrać firmę windykacyjną?!

Opublikowany przez Administrator w Windykacja · 4/6/2013 00:46:45
Tags: jakwybraćfirmęwindykacyjnąktórafirmawindykacyjnajestnajlepszaktórąfirmęwindykacyjnąwybraćskutecznawindykacjafirmawindykacyjnawKrakowie

Pewnie w każdym tygodniu odbieracie telefon z ofertą od firmy windykacyjnej. Wszystkie z nich na swój sposób starają się zachęcić do współpracy obiecując częstokroć przysłowiowe gruszki na wierzbie. Dlatego powinniśmy być ostrożni podczas dokonywania takiego wyboru i nie wierzmy zbytnio w wypowiedzi typu: „My to Panie załatwimy każdą sprawę”, „Odzyskamy dla Pana wszystkie należności”, czy przezabawne „Za miesiąc będzie Pan miał pieniądze na koncie”. Tak, tak - oczywiście… przy tak prowadzonej rozmowie lepiej od razu jest się rozłączyć ;) . Jakkolwiek postąpimy, od razu powinna nam się zapalić czerwona lampka, ponieważ wszyscy wiemy, że nie każdą sprawę da się rozwiązać, nie każde pieniądze da się odzyskać, a wreszcie nikt nie jest w stanie określić ile trwać będzie proces windykacji – na tym etapie jeszcze wiadomo czy dłużnik ma z czego zapłacić i czy w ogóle ma taką chęć.

Zdecydowanie cenniejsze w podjęciu decyzji (od sprzedawanych nam słownych marzeń), będą informacje mówiące o tym w jakich działaniach specjalizuje się firma windykacyjna, jakie kroki podejmuje, aby odzyskać nasze pieniądze, z kim współpracuje (ważne), jakie ma referencje oraz co może nam jeszcze zaoferować oprócz samej windykacji.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy kierować się kryterium „duży czy mały”. Nie prawdą jest, przynajmniej już nie teraz, że duża firma windykacyjna jest zdecydowanie lepsza, a mała to pewnie z niczym sobie nie poradzi :) . Z reguły jest odwrotnie. Zastanawiacie się dlaczego? W dzisiejszych czasach każda sfera gospodarcza w tym i windykacyjna ma swoje standardy, dlatego by móc się w niej utrzymać trzeba po prostu być ekspertem. Dzisiejszy rynek jest już „wyczyszczony” ze słabych ogniw.  

Duża firma działa jak przysłowiowy moloch, związana procedurami, zasypana setkami postępowań działa wolniej co sprawia, że każda nowa sprawa niknie w gąszczu innych. Tak obszerna struktura nie jest w stanie przerobić wszystkich spraw na najwyższym poziomie. Przez swoją strukturę jest ona mało elastyczna, a w dzisiejszych czasach w podejściu do dłużnika należy być nader elastycznym, w czym doskonale radzą sobie mniejsze firmy windykacyjne. To one doskonale znają rynek na którym pracują, wiedzą jak się po nim poruszać, z kim rozmawiać jak docierać do dłużnika w taki sposób by z sukcesem załatwić sprawę. Mniejsze firmy mają większą determinację podczas całego procesu windykacyjnego, kładą ogromny nacisk na skuteczność, bo wiedzą, że dzięki temu będą zyskiwać kolejne zlecenia.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, jednoznacznie można stwierdzić, iż zdecydowanie lepiej jest korzystać z usług mniejszych, lokalnych firm.
Brak komentarzy

 
regulowanie stanów prawnych
skup mieszkań
zamiana mieszkań
oddłużanie mieszkań
Współpracujemy:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego