CZĘŚĆ 1: Wszystko na to wskazuje, że z windykatorem lepiej się dogadać, zawrzeć ugodę i spłacać dług w ratach! - Blog o windykacji - Firma Windykacyjna Kraków - firma windykacyjna, windykacja kraków, firma windykacyjna Kraków, wierzytelności Kraków, odzyskiwanie długów, skuteczna windykacja, wykup mieszkań Kraków, zamiana mieszkań Kraków, oddłużanie mieszkań Kraków, skup mieszkań Kraków

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZĘŚĆ 1: Wszystko na to wskazuje, że z windykatorem lepiej się dogadać, zawrzeć ugodę i spłacać dług w ratach!

Opublikowany przez Administrator w Windykacja · 24/4/2013 01:50:39
Tags: długwindykacjajakodzyskaćpieniądzewindykacjakrakówfirmawindykacyjna

Niesprzyjająca sytuacja na rynku ekonomicznym, niezaplanowane działanie, a może po prostu zbieg okoliczności spowodowały, że stałeś się dłużnikiem?! Na szczęście nie zawsze musi oznaczać to dla Ciebie czarny scenariusz na najbliższe lata. W takich okolicznościach nie powinieneś tracić głowy, nawet w momencie, kiedy wierzyciel nie chce już dłużej czekać na odzyskanie pieniędzy i sprawę przekazał profesjonalnej firmie windykacyjnej. Zajęcie się Twoją sprawą, przez firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu należności, nie musi być przykrym i ciężkim doświadczeniem, o ile Twoim zamiarem jest spłata zaciągniętych zobowiązań. Bez względu na sytuację i okoliczności trzeba zacząć niezwłocznie działać, spotkać się z windykatorem i negocjować warunki spłaty.

W dzisiejszych czasach wiele firm windykacyjnych wychodzi naprzeciw dłużnikom i stara się im w pewien sposób pomóc, dlatego też współpraca jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Odpowiedz jest bardzo prosta. W chwili rozpoczęcia negocjacji obydwie strony, zarówno firma windykacyjna jak i dłużnik, stają się równoważnymi partnerami, co daje możliwość osiągnięcia zadowalającego sukcesu w znacznie krótszym czasie, bez zbędnych nerwów i nieprzyjemności. Wówczas każdej ze stron podczas negocjacji, będzie zależeć na polubownym zakończeniu sprawy, przy zachowaniu dogodnych terminów, by spłata nie była nadmiernym obciążeniem dla dłużnika, a wierzyciel odzyskał swoje pieniądze.

Niezaprzeczalnym celem każdej firmy windykacyjnej jest dążenie do skutecznego odzyskania należności od dłużnika w jak najkrótszym czasie. Ale nie tylko jednej ze stron powinno na tym zależeć. Chęć współprac
y powinna wynikać z wzajemnych relacji. Automatyczne przekazywanie sprawy do postępowania sądowego, a następnie posądowego (pokomorniczego), powinno być zawsze ostatecznością. Pieniądze można odzyskać wcześniej jeżeli tylko dłużnik chce współpracować i idzie się z nim dogadać.

Zatem przepis na kompromis jest prosty. Będąc dłużnikiem wyjdź z inicjatywą, ukaż chęć współpracy z
windykatorem - z pewnością zyskasz w jego oczach, a co ważniejsze jako pierwszy będziesz mógł zgłosić własne warunki i negocjować szczegóły spłat. Możesz zaproponować swoje stanowisko odnośnie spłaty, bądź rozłożenie zadłużenia na raty. Przy dobrej woli firmy windykacyjnej może nawet uda Ci się określić raty najbardziej dopasowane do ciebie – dostosowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

Reasumując, tuż po podpisaniu ugody ratalnej na spłatę zadłużenia, przestajesz być dłużnikiem, a stajesz się po prostu klientem, który regularnie spłaca swoje zadłużenie. Mówiąc najbardziej ogólne, stajesz się nie tylko partnerem, ale również zyskujesz coś zdecydowanie cenniejszego - święty spokój. Przestajesz otrzymywać ciągłe przypomnienia o płatnościach, czy wezwania do zapłaty.

Sukces gwarantowany - wierzyciel zgadza się na spłatę zadłużenia w dogodnym dla ciebie terminie, a ty zachowujesz swoją płynność finansową, unikając przy tym przykrych i niepokojących sytuacji związanych z ciągłym ponaglaniem przez windykatora. Stosując się zatem do tych dość istotnych wskazówek, śmiało możemy stwierdzić, iż ich koleją rzeczy są obopólne korzyści.
Brak komentarzy

 
regulowanie stanów prawnych
skup mieszkań
zamiana mieszkań
oddłużanie mieszkań
Współpracujemy:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego